Inimese jaoks on esimene eluaasta üks kõige tähtsam periood elus - me proovime selles vanuses pisut püsti seista ja ka kõne hakkab arenema. Usaldusfondi vanusesse võiks suhtuda inimese elukaarega sarnaselt, kuna investeerimine on pika horisondiga ettevõtmine... Lääneriikides kohtab ikka selliseid 50+ aastaseid firmasid, kuna meie kapitalism on veel nii noor, siis on seda pisut raske ette kujutada. Igaljuhul on aasta paras aeg, et veidi oma jalgadel seismist harjutada.

Rõõm on tõdeda, et 1.aprill.2021, kui WOWW osak emiteeriti, kuni 1.aprill.2022 aastani, oli WOWW.com Usaldusfondi tootlus 15,2%. Kas see on vähe või palju on subjektiivne. Meie eesmärk on hetkel olla konservatiivne, kuna meie hinnangul on sellisel juhul, kui turud on enam kui 14 aastat järjest põhimõtteliselt ainult üles läinud, tegu väga ärevaks tegeva olukorraga. Seetõttu on meil hetkel laenuvõimendus 0 eurot - sellise võimenduse määra juures tundub mulle isiklikult 15,2% täitsa hea tulemus. Samuti on meil lootus tootluse suurenemisele, kuigi tulevikku keegi meist kunagi täpselt ette ei tea...

Minu ja paljude teiste lemmik võrdlus-etaloniks on S&P 500 aktsiaindeks (iseküsimus küll on, et mida teha, kui etalon on buumis), mille sama perioodi tootlus alusvaluutas, dollarites, oli 13,08%. Aga, väga oluline on märkida, et kuna euro selle võrreldava 12-kuulise perioodi jooksul erakordselt nõrgenes dollari vastu, siis teenivad S&P 500 hoidjad hetkel tegelikult oluliselt rohkem. Palju täpselt rohkem, sõltub valuutavahetuse kulust instrumendis, aga ilmselt umbes 6...7% enam, kui dollarites investeerijad. Aga, tasub kindlasti aru saada, et tegu on erakorralise olukorraga ja me ei saa ju loota sellele, et euro alati odavneb täpselt sel perioodil, kui meie oma varasid dollarites hoiame. Samuti, kui investor oleks investeerinud S&P 500 indeksisse igakuiselt, saaks juurde arvestada ehk ainult umbes 3%.

Kuna WOWW on alles püstiseismist harjutav üheaastane tita, siis on see 15,2% hea tulemus ja vaatame, millise tootluse me esimese täispika kalendriaasta jooksul saavutame, igaljuhul jääme oma konservatiivse vaate juures esimese 12 tegevuskuuga rahule. Indu kõigile investeerijatele oma WOWW elu planeerimisel läbi nutikate investeeringute!
Pildid / WOWW dot