Ebaõnnestumised

Aastad 2008 - 2012 olid Blond Finance ühe asutaja, ettevõtja Kristjan Kuutok´i jaoks segaduste ja õppimise aeg. Esimene edukas äri Blond Rent OÜ oli selleks ajaks ilusti toimima saadud ning tundus, et järgnevate, senisest kordi suuremate äride kiirelt käima tõmbamine on ainult nädalate või kuude küsimus.

Tagantjärgi vaadates oli see nooruse rumaluse või uljuse ja ka liigse ahnuse aeg. Mõne aasta jooksul sai asutatud kolm uut ettevõtet ja sisenetud veelgi rohkematesse tegevusvaldkonadesse.

Majandamine oli tohutult ebaefektiivne: Tulud olid väikesed või olematud, samas palgati hoogsalt suuri meeskondi ja tehti erinevaid kulusid, mida ekslikult peeti investeeringuteks. Kogu tegevuse hoog põhines kohe-kohe saabuva rahalaeva ootusel. Praegu, tagantjärgi tarkusena hinnates, iseloomustas toonast ettevõtlust justkui mingi eriline joovastus või uim.

Lõpuks, kusagil 2012 aasta paiku või veidi varem saabus kainus ning sündis kiire otsus kõik kahjumlikult tegutsevad firmad sulgeda. Kõige suuremaks kaotajaks rahaliselt jäi ettevõtja Kristjan Kuutok ise. Vähemal määral ka üks eraisik (kaasinvestor) ja üks firma (koostööpartner).

Sellest segasest perioodist sai õpitud palju. Näiteks, et tasub tegeleda ainult selle valdkonnaga, mida ettevõtja tõesti läbi ja lõhki tunneb. Nii palju kui võimalik, tuleb teha ise. Majandada tuleb efektiivselt ning nii kaua kui võimalik, vältida igasuguseid püsikulusid ja laene. Kahjumlikud projektid tuleb võimalikult kiiresti sulgeda jne. Tarkuste nimekiri on tegelikult pikk ja kõike siia kirja panna pole otstarbekas.

Kõikidest varasematest meeldivatest ja vähem meeldivamatest kogemustest sündiski Blond Finance OÜ. Blond Finance ei ole seni veel ebaedu kogeda saanud ja loodetavasti ei saa ka tulevikus - kuni peetakse kinni põhimõtetest, milleni jõuti enam kui kümneaastase ettevõtluskogemusega.