Postitan siia blogipostituse pildiks ühe nelja aasta taguse nalja, mida nägin aastaid tagasi USA Reddit´i foorumis. Reddit on selline blogilik sotsiaalvõrgustik, kus kasutajad saavad oma mõtteid teistega jagada. Selle pildi pealkiri otsetõlkes oli:
"See Bitcoini hinnagraafik on kreisi! Oot, see on tegelikult raha trükkimise diagramm USA dollarites." 

Nali oli tabav ja sai tuhandetelt kasutajatelt reaktsioone - see oli ka põhjus, miks see minuni ühel hetkel jõudis. Nali naljaks aga see pilt on minu jaoks mõtlema panev kahel põhjusel:
Esiteks saame neli aastat hiljem tõdeda, et rahatrükk on hoogustunud tohutult - ligikaudselt iga neljas dollar, mis iial trükitud, on trükitud selle graafiku järgselt (viimase nelja aasta jooksul). Teiseks viib see mu mõtted sellele, kui palju Bitcoini jt spekulatiivsetest varadest moodustab rahatrükist põhjustatud optimism.

Minu isiklik arvamus on, et selline kolossaalne rahatrükk tõstab nüüd ja edaspidi turge enneolematutesse kõrgustesse kuid samas saavad ka langused olema enneolematult järsud ja sügavad. Ehk siis tekib ameerika mägede efekt - allasõit ei saa olema nõrganärvilistele!

Avaldasime kümneosalisest videote sarjast viimased kolm videot, juttu tuleb sellistel teemadel:

  • #8 Kristian Kuutok: Eesti kinnisvara tuleviku väljavaated
  • #9 Kristian Kuutok: Kuidas rahatrükki enda kasuks pöörata aka Sinu uus sõber - Onu Säm, Ammerikast
  • #10 Kristian Kuutok: Ära tee nii - tüpaazid, kes mitte kunagi rahalist vabadust ei saavuta

Videote vaatamiseks kliki blogipostituse pildil. Kui viitsid, kirjuta ka alla kommentaaridesse enda mõtteid. Päris paljud on YouTube´i kommenteerimist kasutanud, ma hakkan just osadele neist vastu ka kirjutama – mõttearendused on igaljuhul põnevad!

Ilusat jõuluaega ja toredat WOWW elu ülesehitamist Sulle!
Pildid / WOWW dot